وسایل مورد نیاز برای حافظ شدن

اخبار Sun, Jun, 2, 2019
نقش استاد در حفظ قرآن

برای شروع هر کاری احتیاج به لوازم و وسایلی داریم . حفظ قرآن نیز مستلزم وسایلی است که در ذیل بدان اشاره می کنیم .
•    رفتن به کلاس حفظ گام موثری برای پیشرفت در حفظ قرآن می باشد . چه بسا افرادی هستند که رفتن به کلاس را شروع می کنند و بعد از چند جلسه سست شده و غیبت آنها در کلاس زیاد می شود این شروع یک آفت خیلی بزرگ در حفظ می باشد ، چون باعث می شود که از برنامه های کلاس عقب مانده و احتیاج به زمان بیشتری برای جبران آن نمایید در این زمان است که قرآن آموز دلسرد شده و حفظ را کنار می گذارد ؛ بنابراین اگر تصمیم جدی گرفته اید و مصمم هستید که حافظ کلام وحی شوید کلاس های حفظ خود را جدی بگیرید .

•    حفظ قرآن کریم کار بزرگی است ، انجام هر کار بزرگی احتیاج به پشتکار ، تلاش ، صبر و از همه مهمتر توکل به خداوند منان و توسل به ائمه معصومین دارد .
•    اگر در زمینه روخوانی و روان خوانی قرآن دچار مشکل هستید در کنار کلاس حفظ خود حتما از آموزش های روخوانی و روان خوانی کمک بگیرید . 
•    توصیه می شود قرآنی که برای حفظ خود انتخاب می کنید بدون ترجمه و به رسم الخط عثمان طاها (۱۵ خطی) باشد . بهتر است رنگ زمینه آن سبز باشد . از قرآن خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ و سنگین استفاده نکنید ؛ ممکن است قرآن کوچک چشمانتان را خسته کند و حمل و نقل قرآن بزرگ نیز مشکل است .
•    استفاده از قوه شنوایی تاثیر بسزایی در امر یادگیری قرآن دارد . گوش دادن به تلاوت قاریان بزرگ قرآن کریم به خصوص تلاوت هایی که جنبه آموزشی دارد می تواند تمرینی برای بهبود صوت ، لحن و حفظ قرآن آموزان باشد .

این مطلب را از دست ندهید:  ۱۱ ترفند پیشرفت در حفظ قرآن
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط:

نقش استاد در حفظ قرآن

نقش استاد در حفظ قرآن

من علاقه زیادی به حفظ قرآن دارم اما امکان حضور...

Memorize the Quran

چرایی حفظ قرآن

شاید از شما سوال شود که در آغاز بعثت پيامبر...

نقش استاد در حفظ قرآن

راه کارهایی برای معلمان حفظ

با نظر به استقبالی که در کشور برای حفظ قرآن...