وسایل مورد نیاز برای حافظ شدن

اخبار Sun, Jun, 2, 2019
نقش استاد در حفظ قرآن

برای شروع هر کاری احتیاج به لوازم و وسایلی داریم . حفظ قرآن نیز مستلزم وسایلی است که در ذیل بدان اشاره می کنیم .
•    رفتن به کلاس حفظ گام موثری برای پیشرفت در حفظ قرآن می باشد . چه بسا افرادی هستند که رفتن به کلاس را شروع می کنند و بعد از چند جلسه سست شده و غیبت آنها در کلاس زیاد می شود این شروع یک آفت خیلی بزرگ در حفظ می باشد ، چون باعث می شود که از برنامه های کلاس عقب مانده و احتیاج به زمان بیشتری برای جبران آن نمایید در این زمان است که قرآن آموز دلسرد شده و حفظ را کنار می گذارد ؛ بنابراین اگر تصمیم جدی گرفته اید و مصمم هستید که حافظ کلام وحی شوید کلاس های حفظ خود را جدی بگیرید .

•    حفظ قرآن کریم کار بزرگی است ، انجام هر کار بزرگی احتیاج به پشتکار ، تلاش ، صبر و از همه مهمتر توکل به خداوند منان و توسل به ائمه معصومین دارد .
•    اگر در زمینه روخوانی و روان خوانی قرآن دچار مشکل هستید در کنار کلاس حفظ خود حتما از آموزش های روخوانی و روان خوانی کمک بگیرید . 
•    توصیه می شود قرآنی که برای حفظ خود انتخاب می کنید بدون ترجمه و به رسم الخط عثمان طاها (۱۵ خطی) باشد . بهتر است رنگ زمینه آن سبز باشد . از قرآن خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ و سنگین استفاده نکنید ؛ ممکن است قرآن کوچک چشمانتان را خسته کند و حمل و نقل قرآن بزرگ نیز مشکل است .
•    استفاده از قوه شنوایی تاثیر بسزایی در امر یادگیری قرآن دارد . گوش دادن به تلاوت قاریان بزرگ قرآن کریم به خصوص تلاوت هایی که جنبه آموزشی دارد می تواند تمرینی برای بهبود صوت ، لحن و حفظ قرآن آموزان باشد .

این مطلب را از دست ندهید:  راه کارهایی برای معلمان حفظ
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط:

نقش استاد در حفظ قرآن

چگونگی حفظ یک صفحه از قرآن

اولین قدم درست خوانی و صحیح خوانی است . اینکه...

11 ترفند پیشرفت در حفظ قرآن

۱۲ نکته کوتاه در مورد حفظ قرآن کریم

براى حفظ قرآن، لازم است به موارد ذيل توجه كنيد: 1....

11 ترفند پیشرفت در حفظ قرآن

۲۰ نكته برای حفظ قرآن

براى حفظ قرآن روش‏هاى گوناگونى بيان و تبيين شده كه...